...
home app
صنایع لوازم خانگی

محافظت  در برابر آسیب های ناشی از مصرف روزمره در مورد پوششهای پودری در این گروه مورد انتظار است . دامنه استفاده از رنگهای پودری در صنعت لوازم خانگی بسیار گسترده است ، از جایگاه آویز لباس های شسته شده تا وسایل مورد استفاده در آشپزخانه  همگی می تواند در حیطه موارد استفاده از پوشش های پودر قرار گیرد . بنابراین  مقاومت های بالای شیمیایی تا ظاهری زیبا از پوشش ها ی پودری انتظار می رود . لذا دسته رنگ های هیبرید –  اپوکسی خالص  و پلی یورتان جهت تولید آنها توصیه می شود. کاربرد آن در صنایع مربوط به یخچال سازی – آبگرمکن – ماشین لباسشویی و ظرفشویی- میکسرها- مخلوط کن ها – تستر – گاز و هود – قابلمه و ظروف فلزی –  مایکروویو – پلوپز و… می باشد .

home app icon

موارد استفاده از رنگ های پودری در صنعت لوازم خانگی

dishwasher

ماشین های ظرفشویی

microwave

مایکروویوها

mashin lebasshoie

ماشین های لباسشویی

refregrator

یخچال ها و فریزرها

gaz

 اجاق گازها

abgarmkon

   آبگرمکن ها

small app

لوازم آشپزخانه کوچک

mix toster

میکسر ها و توسترها

انواع رنگ های پودری مورد مصرف در صنعت لوازم خانگی

پوشش های پودری جزء صنایع سبز حساب شده و در صنایع لوازم خانگی جایگزین بسیار مناسبی نسبت به دیگر پوشش های نهایی و با دوام بیشتر می باشد .

این گروه ، ازجمله پوششهای پودری هستند که استفاده از آنها درحال گسترش است . این پوششها درانواع طرحداروساده وبرای کاربردهای مختلف قابل ساخت  میباشند امابایددقت کرددراستفاده از پودرهای پوششی متالیک طرحدار بایدحساسیت های هردو گروه پوششهای متالیک وپوششهای طرحدار درنظرگرفته  شود .

پودرهای متالیک درصورت مناسب بودن دستگاه مورداستفاده ، معمولا” باهردوروش کرونا وترایبو به خوبی باردار میشوند. درباردارشدن به روش کرونا ولتاژ مناسب  برای اعمال پودرهای  متالیک معمولا” درحد فاصل ۷۵ تا ۱۰۰ کیلوولت میباشد درصورت استفاده از سیستم ترایبو باتوجه به ساختار رنگ باید سرعت جریان  هوا درحدی تنظیم شود که پودر به مقدارمناسب باردار گردد.

درهردو گروه رنگ های متالیک  پودری ساده وطرحدار ، شرایط پاشش وپخت رنگ درفام نهایی اثربسیار زیادی میگذارند. ازجمله عواملی که ممکن است باعث اختلاف فام در این رنگها شوند، میتوان به موارد زیر اشاره  کرد.

گاهی اوقات در صنایع لوازم خانگی نیاز به مقاومت های خاص در برابر خوردگی و مواد شیمیایی می باشد . در این گونه موارد از لایه زیرین پوشش پوری با خاصیت مقاومت در برابر خوردگی همراه با حفظ ظاهری خاص نیاز است ، که از پوشش های آسترپودری استفاده می شود .